Aug

Bohaterowie Miłowania Fundacji Ireny Jarockiej 2017

Dewizą życia Ireny Jarockiej były słowa: „Śpiewając miłuję, miłując istnieję”. Wyznaczają one myśl przewodnią postępowania Fundacji Ireny Jarockiej i reprezentowanych przez nią wartości: „Żyjąc miłuję, miłując istnieję”.

Ta myśl istnienia dla miłości formułowana w Starym i Nowym Testamencie jest znana jako “Przykazanie miłości”. W prawie Inków łamanie przykazania miłości było karane śmiercią. Inkowie utożsamiali miłość z istnieniem i uważali, że:

Jeśli miłujesz, nie możesz wprowadzać nikogo w błąd – nie kłamiesz; prawda i tylko prawda.

Jeśli miłujesz, nie możesz zabierać nikomu tego, co nie twoje – nie kradniesz; uczciwość i tylko uczciwość.

Jeśli miłujesz, nie możesz odmawiać pomocy potrzebującym – nie leniuchujesz; pomoc i tylko pomoc tym w potrzebie.

Te trzy prawa Inków określają miłowanie jako harmonię pozytywnej energii ducha, umysłu i ciała: uczciwość umysłu poprzez obecność ducha prawdy w pracowitym ciele.

W piosence “Nie odchodź, nie” (Ilona, Edyta Warszawska) Irena Jarocka śpiewa:
Życie to miłość
Przekonasz się
Dobrze czy źle
Z miłością jest
Bez niej to życie
Nie uda się

Mocno wierzę, że Bohaterom Miłowania Fundacji Ireny Jarockiej życie uda się, że będą wzorem dla innych, tak jak była wzorem dla wielu Irena Jarocka. Fundacja w roku 2017 wyróżnia następujących Bohaterów Miłowania:
Ewelinę Buczyńską, Monikę Raczyńską i Arnolda Kiliszczyka.

Michał Sobolewski
Prezes Fundacji Ireny Jarockiej

Ewelina jest pełna zapału, radości i pozytywnej energii. To dziecko z “sercem na dłoni” – całą sobą okazuje radość i wdzięczność za wszelkie dobro – zarówno za małe gesty jak i wielkie. Jest szczodra i ofiarna – przygotowuje niespodzianki, przekazuje zabawki potrzebującym dzieciom. Pozytywna energia w dużej mierze pomaga jej rozwijać talent muzyczny. Od ok. 3 lat uczęszcza na cykliczne warsztaty i zapałem bierze udział w różnych wydarzeniach artystycznych.
(dyrektor s. Barbaro Bolesto
Dom Dziecka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, Klasyków 52/54, Warszawa)

Monika jest odpowiedzialną, otwartą i miłą w kontakcie dziewczyną. Sumienną, pomocną i koleżeńska. Przez całe wakacje niezależnie od pogody i okoliczności dowozi starszej pani obiad odbierając go wcześniej ze wskazanego miejsca.
(dyrektor mgr. Elżbieta Stencel
Zespól Małych Form Opieki i Wychowania Chata, ul. Bohaterów 50, Warszawa)

Arnold jest uczniem trzeciej klasy gimnazjum. Jest pilnym uczniem, bardzo uprzejmym, grzecznym i pracowitym. Odpowiedzialnym, wnoszącym spokój i przesyłającym pozytywną energię.
(dyrektor s. mgr. Barbara Sakowska
Dom Dziecka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, Wałuszewska 48, Warszawa)