Powiatowy Przegląd Piosenek Ireny Jarockiej

Podsumowanie III edycji 🙂

To była 3 edycja ale pierwsza, nad którą pieczę przejęło Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Wapno. Na czele SnRGW stoi absolwent naszej szkoły – Wojciech Rochowiak. Dzięki dodatkowym środkom pozyskanym od Starostwa Wągrowieckiego możliwa była bogatsza oprawa przeglądu. Były plakaty, były banery, były nagrody w eliminacjach szkolnych. Nie zabrakło ciekawych nagród. Oprócz kryształowych motyli dla zwyciężczyń, niepowtarzalnych “Irenek” przygotowanych przez panią Anie Tomassi (dla wszystkich uczestników), było wiele innych dodatkowych nagród. Były dodatkowe nagrody od “Głosu Wągrowieckiego”. Były specjalne bukiety od Kwiaciarni “Babie Lato”. Przy otwarciu imprezy obecni byli: Pan Starosta – Tomasz Kranc, Wójt Gminy Wapno – Zbigniew Grabowski. W odróżnieniu od ubiegłych edycji konkurs odbywał się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Wapnie. Równolegle do “Ireniady” odbywał się Festyn Rodzinny z wieloma atrakcjami. Przegląd rozpoczął się zgodnie z planem, punktualnie o 14-ej i przebiegał naprawdę bardzo sprawnie. Nie było absolutnie żadnego poślizgu. Istniała duża obawa co do wystąpienia zapowiadanych burz (i ewentualnych przerw w dopływie prądu) ale patronka imprezy załatwiła nam aż do końca imprezy bezdeszczową pogodę a chwilami spośród chmur wyglądało nawet słońce. Wielu obserwatorów zauważyło wzrost poziomu artystycznego wykonawców. Jury nie miało łatwego zadania i obradowało ponad pół godziny.

Ostatecznie w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Anita Brzezińska (SP Skoki)
W kategorii gimnazjalnej zwyciężyła Aleksandra Kranc (G Damasławek)
Nagrody wręczał Starosta Wągrowiecki – Tomasz Kranc.
Po wręczeniu nagród obie zwyciężczynie jeszcze raz zaprezentowały swoje wykonania.
Natomiast po tej części artystycznej nastąpiła jeszcze nadzwyczajna, nieprzewidywana wcześniej w scenariuszu uroczystość wręczenia Wójtowi Wapna – Zbigniewowi Grabowskiemu, Nagrody Herbu Powiatu Wągrowieckiego, której dokonał Starosta – Tomasz Kranc.
Prowadzeniem przeglądu zajmował się jak zwykle (piszący tę relację) Jacek Haja.

ireniada2017-Wapno-plakat