Las Ireny Jarockiej, cd.

Mówiono, że “Irena Jarocka łączy pokolenia” – wszyscy ją kochali i śpiewali jej przeboje – dorośli, młodzież, i dzieci. Potwierdzają to chociażby cztery Srebrne Gwoździe Sezonu przyznawane przez redakcję „Kuriera Polskiego” w Plebiscycie Popularności.

Dzisiaj mogę powiedzieć, że Irena Jarocka łączy też odmienne orientacje polityczne.

Rada Dzielnicy Białołęka, już po północy w dniu 1 czerwca 2017 r., procedowała nad stanowiskiem wzywającym Radę Warszawy do zmiany stanowiska ws nazwania lasku na Białołęce imieniem Ireny Jarockiej. Przyjęła dzisiejsze stanowisko w przedmiocie Lasku Ireny Jarockiej prawie jednomyślnie – 21 głosów na TAK i 1 glos wstrzymujący się.

Dziękuję uprzejmie wszystkim obecnym na sesji, w szczególności wiceprezesowi Fundacji Marioli Rabczon, Marioli Pryzwan, Marii Szabłowskiej, przybyłym fanom i sympatykom jak i wszystkim radnym za udzielone wsparcie w upamiętnieniu Ireny i nazwaniu lasku na Białołęce “Las Ireny Jarockiej”. Dziękuję za poświecony czas i przetrwanie na tej sesji długo po północy.

Liczę, że Warszawa, o której śpiewała Irena Jarocka w jednej ze swoich piosenek, nazywanej też hymnem o Warszawie: „Śpiewam pod gołym niebem / Śpiewam, że kocham ciebie / (…) Warszawo moja, Warszawo bliska”, upamiętni wybitną piosenkarkę i aktorkę polskiej sceny. Cieszę się, że “Gwiazda Ireny Jarockiej” w Konstelacji Lwa rozświetli też “Lasek Ireny Jarockiej” w Warszawie.

Michał Sobolewski
Prezes Fundacji Ireny Jarockiej