Nov

Irena Jarocka we wspomnieniach – premiera książki 29.11.2016

Irena Jarocka – jedna z największych gwiazd polskiej piosenki. Megagwiazda lat siedemdziesiątych. Zdobywczyni czterech Srebrnych Gwoździ Sezonu i kilkakrotnie tytułu Najpopularniejszej Piosenkarki Roku. Legenda polskiej piosenki. Pełna uroku i ciepła. Piękna, elegancka, utalentowana.

Mariola Pryzwan utkała tę biografię ze wspomnień, listów, prywatnych fotografii i dokumentów. Przeczytamy w niej o biednym i trudnym dzieciństwie Ireny Jarockiej, o jej pobycie we Francji, o karierze w Polsce i uwielbieniu publiczności. O latach spędzonych w Stanach Zjednoczonych i działalności charytatywnej. Dowiemy się, czym była dla niej piosenka i jaka była dla swoich fanów. Przeczytamy o tym, co lubiła, co mówiła o rodzinie, miłości i szczęściu.

Poznamy Irenę Jarocką zdolną piosenkarkę i skromnego, dobrego, wrażliwego człowieka.

W książce Wymyśliłam cię Irenę Jarocką wspomina sto osób, wśród nich najbliższa rodzina: mąż Michał Sobolewski, córka Monika Sobolewska oraz bracia Henryk i Waldemar Jaroccy. Wspominają koledzy ze środowiska artystycznego, m.in. Danuta Błażejczyk, Grażyna Hase, Renata Pajchel, Maria Szabłowska, Jerzy Gruza, Marek Karewicz i Wojciech Trzciński. O Irenie Jarockiej mówi jej pierwszy mąż Marian Zacharewicz – menedżer i kompozytor m.in. przeboju Wymyśliłam cię. Opowiada jej ostatnia menedżerka Agnieszka Pasternak, była Pierwsza Dama RP Jolanta Kwaśniewska, prezes Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom Irena Koźmińska i bioenergoterapeuta Zbigniew Nowak. Wspominają sąsiedzi z Gdańska i Warszawy, koleżanki z Paryża i znajomi ze Stanów Zjednoczonych.

Książka Wymyśliłam cię. Irena Jarocka we wspomnieniach ukazuje się z okazji 70. rocznicy urodzin i 5. rocznicy śmierci piosenkarki.

plansza_jarocka

SPOTKANIE Z MARIOLĄ PRYZWAN Z OKAZJI UROCZYSTEJ PREMIERY KSIĄŻKI „WYMYŚLIŁAM CIĘ. IRENA JAROCKA WE WSPOMNIENIACH”