Sep

III Koncert poświęcony pamięci Ireny Jarockiej – “Temat na życie” – SOPOT, 20.08.2016

Temat na życie – koncert pamięci Ireny Jarockiej

data: 20 sierpnia 2016 (sobota)godzina:16:00

miejsce: Molo w Sopocie  mapa

adres:Sopot, pl. Zdrojowy 2bilety:wstęp wolny

W muszli koncertowej hołd artystce złożą najlepsze trójmiejskie wokalistki.
Irena Jarocka – gwiazda polskiej sceny muzycznej, piosenkarka znana z takich przebojów jak “Kawiarenki”, “Motylem jestem”, “Wymyśliłam cię”, ” By coś zostało z tych dni”, “Gondolierzy znad Wisły”, “Był ktoś”, “Nie wrócą te lata” oraz “Małe rzeczy”. Gdyby żyła, to 18 sierpnia tego roku skończyłaby 70 lat. Występ jej poświęcony jest już trzecim , który odbywa się w muszli koncertowej na Molo w Sopocie. W tym roku będzie miał charakter spektaklu muzycznego, a motywem przewodnim stanie się piosenka “Mam temat na życie” (muz. W. Trzciński, sł. W. Młynarski). Życie Ireny Jarockiej zostanie przedstawione w 5 najważniejszych dla niej tematach: “Wybrzeże”, “Piosenka”, “Podróże”, “Miłość” oraz “Pasje”.

W koncercie udział wezmą:

Krystyna Durys – wokalistka jazzowa, Śpiewała w formacjach Too Jazzy2 (późniejszym Jazzy2) oraz Set Trio Tadeusza Hofmana. Współpracowała z zespołem Aire Flamenc oraz z Riverboat Ramblers Swing Orchestra, z którymi koncertowała w Polsce oraz za granicą (Litwa, Estonia, Niemcy). Laureatka Złotej Tarki 2014, solistka zespołu “Durys Band”.

Katarzyna Rogalska – skrzypaczka Cappelli Gedanensis. Wokalistka – nagrała pięć płyt. Prezes Gdańskiego Stowarzyszenia “Jaś i Małgosia”. Pomysłodawcczyni i organizatorka Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki dla Dzieci i Młodzieży im. Teatrzyku Bim-Bom oraz Konkursu Piosenki dla “Jasia i Małgosi”. W 2015 nagrała wyjątkową płytę “Tylko echo” z okazji 100 urodzin gdańskiego kompozytora Henryka Hubertusa Jabłońskiego. Promowała ją na koncertach w Trójmieście (m.in. w Dworze Artusa, w Akademii Muzycznej w Gdańsku, w Nowym Ratuszu, w Sopocie, w Gdyni) oraz w kraju. Była kilkakrotnie gościem “Teleexpresu”, TVP Polonia, TVP Gdańsk, Polskiego Radia Pr. I- Muzyczna Jedynka, Radia Gdańsk. Uznana za Osobowość Roku 2015 w kategorii Kultura w plebiscycie “Dziennika Bałtyckiego”.

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu ” Piosenki Jacka Cygana” w Sopocie:
Małgorzata Mocarska, lat 13, laureatka kilku ogólnopolskich i wojewódzkich konkursów piosenki – indywidualnie i z zespołem.
Adriana Czuryńska – uczennica I kl. LO. Laureatka wielu konkursów wokalnych oraz poezji śpiewanej. Podopieczna powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie.

Laureaci Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Teatrzyku Bim – Bom w Gdańsku:
Alicja Dubień, lat 19 – z muzyką związana od 8 roku życia, śpiewa i uczy się gry na gitarze. Jej dotychczasowe osiągnięcia to: III miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie Kolęd i Pastorałek “Nad Światem Cicha Noc” w Gdańsku (08.01.2008r) I miejsce w VI Konkursie Piosenki dla Dzieci i Młodzieży im. Teatrzyku Bim-Bom w Gdańsku (09.06.2012), I miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki dla Dzieci i Młodzieży im. Teatrzyku Bim-Bom w Gdańsku (07-08.06.2013) , II miejsce w Konkursie Piosenki Rosyjskiej w Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku (11.03.2016).
Magdalena Mikulska – laureatka wielu konkursów i festiwali wokalnych m. in. Konkursu im. Teatrzyku Bim-Bom oraz Bursztynowych Kluczy. Uczennica II klasy gimnazjum w Kosakowie o profilu artystycznym, absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdyni w klasie fletu.

Wszystkim solistom akompaniować będzie zespół “Durys Band” z perkusistą Adamem Zagrodzkim– muzykiem, który towarzyszył Irenie Jarockiej na estradzie przez ostatnie lata jej życia (do końca lipca 2011 r.).

Prowadzenie koncertu: Andrzej Urbański – były dziennikarz Radia Gdańsk i Radia Plus.

Organizatorzy:
Urząd Miasta Sopotu